Dzieje się:)

Niedziela, 25 października 2020 o 15:00 – 17:30 w przyszłym tygodniu La Lucy Pereca 11, 00-849 WarszawaBiletybit.ly/evenea-Loesje

Szczegółowe informacjeOstatnie warsztaty kreatywnego pisania Loesje w tym roku odbędą się w gościnnej kawiarni jej imienniczki – La Lucy. 

🔸 Wstęp wolny, zapisy od 22.10, od 14:00🔸
https://app.evenea.pl/event/loesje-25-10-godz-15h00

Kreatywne pisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł. Warsztaty skłaniają do refleksji nad wymową słów i ich uzależnioną od kontekstu wypowiedzi wieloznacznością.

Wybrane teksty trafiają na warsztaty redakcyjne, po których najbardziej inspirujące hasła stają się plakatami podpisanymi imieniem Loesje. Gotowe plakaty udostępniane są w zasobach na www.loesje.org.

🔸 Jeśli interesujesz się językiem i jego twórczym potencjałem, sprawdź program całego cyklu w Warszawie: www.bit.ly/programWarszawa

🔸🔸 Warsztaty są częścią projektu „Język polski jest przyjazny / merda ogonkami”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020” oraz ze środków m.st. Warszawa.

🔸 Wydarzenia w ramach projektu odbywają się również w Szczecinie, Hrubieszowie, Poznaniu i Krakowie.
Program: www.bit.ly/LoesjeWydarzenia

🔸🔸 Partnerzy: Pracownia Duży Pokój, La Lucy, No Problem, Jaś & Małgosia, Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Kultury bez Barier, Radio Kampus, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Środek – Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Oswajanie Sztuki, wSzczecinie.pl, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

🔸🔸 Loesje [luszje], po polsku Lusia lub Luśka
To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Podpisane przez nią hasła odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia.
Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.
Polskie plakaty dostępne są w linku: www.bit.ly/LoesjePlakaty.

🔸🔸 Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad:
🔸 1. Uczestnicy i uczestniczki samodzielnie zaopatrują się w środki ochrony osobistej – maseczkę lub inną formę zakrycia nosa i ust – oraz noszą je w przestrzeni wydarzenia przez cały czas jego trwania.
🔸 2. Uczestnicy i uczestniczki wyrażają zgodę na pomiar temperatury przez organizatorów przed wejściem do przestrzeni wydarzenia, a także na dokonanie dezynfekcji rąk.
🔸 3. Uczestnicy i uczestniczki potwierdzają, że – według swojej najlepszej wiedzy – w dniu wydarzenia nie są osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 ani nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.
🔸 4. W uzasadnionych przypadkach – uczestnicy i uczestniczk i wyrażają zgodę na udostępnienie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *