Wielka zbiórka książek ZACZYTANI2020

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

8 września 2020 r. rozpoczniemy szóstą edycję Wielkiej Zbiórki Książek! I kawiarnia La Lucy na Pereca 11 kolejny rok dumnie uczestniczy w projekcie.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Odbywają się wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 zebraliśmy 603 000 książek, dzięki którym otworzyliśmy 288 Zaczytanych Bibliotek.

Zapraszamy do książkowego pospolitego ruszenia!

Chcesz oddać książki?

Znajdź punkt zbiórki książek: lista otwartych punktów zbiórki I tutaj miedzy innymi Kawiarnia La Lucy mieszcząca się na ul  Pereca 11 jest lokalem partnerskim. www.lalucy.pl

Wesprzyj Wielką Zbiórkę Książek! Co możesz zrobić?

  • Oddaj książkę w jednym z punktów zbiórki. www.lalucy.pl Kawiarnia La Lucy działamy codziennie od 7.30 do 22.30. 💙
  • Poinformuj o akcji znajomych i rodzinę.
  • Dodaj zaczytaną nakładkę na zdjęciu profilowym na Facebooku.
  • Dodawaj zdjęcia i informacje o Wielkiej Zbiórce Książek w swoich social mediach, oznaczając Zaczytanych (FB: zaczytani.org, IG: zaczytani_org) oraz dodając #WZK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *